fbpx
Kształtowanie polityki wynagradzania 2018-09-29T09:54:20+00:00

Kształtowanie polityki wynagradzania

Każda organizacja wymaga stworzenia wewnętrznej polityki wynagrodzeń. Omawiany proces ma na celu stworzenie jasnych i jednolitych zasad co do poziomu wynagrodzeń, zasad wypłaty premii, ustanawiania poziomu podwyżek i innych dodatków finansowych. Niestety w wielu organizacjach brakuje takich jasno określonych reguł.

Nie ma nic bardziej demotywującego, jak brak pełnej świadomości za co jesteśmy wynagradzani. Tworzy to wiele niejasnych sytuacji a nawet konfliktów, w tym zacieranie się odpowiedzialności z realizację konkretnych zadań. Z tego względu, zastosowanie funkcjonalności systemu HaeR2 w zakresie wykorzystania odpowiednich procedur zawartych w systemie lub planowania budżetu jest w stanie zniwelować wszelkie potencjalne zagrożenia przy jednoczesnym usystematyzowaniu i usprawnieniu omawianych procesów.

Czasami polityka bywa bardzo pomocna

Dokumentacja formalna

Dzięki wieloletnim doświadczeniom pracy w obszarze HR, zespół eR2 jest w stanie System skutecznie doradzać jak tworzyć odpowiednią dokumentację formalną, na podstawie której powstaje polityka wynagrodzeń. Dotyczy to bardzo wielu aspektów takich jak tworzenie struktur organizacyjnych, opisu stanowisk, regulaminów wynagradzania, regulaminów pracy i wielu innych elementów. Z drugiej strony omawiane doświadczenia zostały wykorzystane podczas tworzenia funkcjonalności systemu HaeR2 . Dzięki temu zawiera on wiele gotowych rozwiązań w postaci, szablonu dokumentów i procedur, na podstawie, których firma jest w stanie zbudować adekwatny model polityki wynagradzania.

Planowanie i monitorowanie budżetu

Stworzenie odpowiedniej i kompleksowej polityki wynagradzania jest podstawą do planowania budżetów kadrowych. System HaeR2 nie tylko stanowi pomoc w tworzeniu polityk wynagradzania ale posiada funkcjonalności planowania budżetu kadrowego w zadanych terminach w podziale na jednostki organizacji. Zaplanowany budżet podlega monitorowaniu i weryfikacji z punktu widzenia jego wykonania oraz zasad polityki wynagradzania.

Obsługa procesów

Kształtowanie polityki wynagrodzeń wynika z analizy i weryfikacji wielu obszarów funkcjonowania procesów HR. Z tego względu funkcjonalność globalnej obsługi procesów oferowanej przez system HaeR2 pozwala nie tylko na odpowiednie kreowanie zasad polityki wynagradzania ale także kontrolę realizacji procesów oraz możliwość wprowadzania niezbędnych działań korygujących. System HaeR2 działa w oparciu o silnik workflow, który automatyzuje procesy i wymianę dokumentów w organizacji. Sprawy są przesyłane pomiędzy pracownikami organizacji w procesie akceptacji. Kategorie spraw mają zdefiniowany cykl życia i przypisane osoby odpowiedzialne na każdym etapie procesowania.

Szeregowi pracownicy jednostki HaeR2

Dla szeregowych pracowników, funkcjonalności systemu HaeR2 dając możliwość uzyskania jasnych i klarownych informacji co do warunków wynagradzania są kluczowe w procesie budowania lojalności i motywacji personelu. Pracownik dokładnie wie za co odpowiada i jak jego rezultaty pracy przekładają się na jego uposażenie.

Kierownik zespołu HaeR

Kierownicy zespołów dzięki systemowi HaeR2 i jego funkcjonalnościom są w stanie mieć dokładną i aktualną wiedzę co do polityki wynagradzania. Dzięki temu, że system precyzyjnie definiuje wszelkie parametry z tym związane niweluje jakiekolwiek konflikty pomiędzy kierownikami a ich personelem w odniesieniu do warunków wynagrodzeń. Dodatkowo, dzięki systemowi HaeR2  jakiekolwiek procesy planistyczne związane z budżetowaniem danej jednostki organizacyjnej mogą być dokonywane w precyzyjny sposób.

Kierownicy i pracownik HR - HaeR

Pracownicy HR, kierownicy HR jak również kierownicy jednostek korzystając z systemu HaeR2 oraz wiedzy i doświadczenia eR2 mogą mieć pewność, że zasady stworzonej polityki wynagradzania są odpowiednie do wymagań firmy i dzięki swojej transparentności mogą stanowić efektywne narzędzie do budowania stabilnego zespołu.

Rozwiązania HaeR2

HaeR2 System

System  HaeR2 jest dostępny zarówno w wersji Saas (cloud) jak i instalowanych na serwerach klienta (on premise). Platforma HaeR2 jest kompatybilna z większością automatycznych systemów rejestracji pracy, czytników kart, itp. Możliwe jest również wsadowe pobieranie danych z zewnętrznych źródeł w postaci plików w różnych formatach.

Outsource usług HR - HaeR2

eR2 świadczy usługi w tworzeniu zasad polityki wynagradzania na zlecenie (outsource). Pomagamy przedsiębiorcom w kreowaniu odpowiednich zasad i form wynagradzania pracowników zarówno od strony wymagań formalnych, jak również w odniesieniu do specyfiki funkcjonowania konkretnej organizacji.

Porozmawiajmy!

Jasne zasady wynagradzania są w cenie. Jeśli masz jakiekolwiek watpliwości, pozwól nam się tym zająć.  

Zadzwonimy do Ciebie

Mój numer telefonu to:
+48
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez
Erkwadrat sp. o.o. mojego numeru telefonu
wyłącznie na potrzeby kontaktu ze mną.

Napisz do nas

Wiadomość:
Email zwrotny:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez
Erkwadrat sp. o.o. mojego adresu email
wyłącznie na potrzeby kontaktu ze mną.

Najnowsze informacje na temat planowanie budżetu HR

Narzędzia managera

maj 7th, 2018|

Nie ulega wątpliwości, że podstawowym i najbardziej skutecznym narzędziem pracy każdego managera jest bezpośrednia, otwarta i systematyczna komunikacja ze [...]