fbpx
Określanie profilu kandydata 2018-09-29T10:01:22+00:00

Określanie profilu kandydata

Precyzyjne określenie: jakie cechy powinny charakteryzować przyszłego kandydata bywa bardzo złożone. Często wydaje się, że dokładnie wiemy kogo szukamy, ale kiedy przechodzimy do opisu cech poszukiwanej osoby okazuje się, że trudno określić te najważniejsze.

Dlatego, tak ważne jest, aby postawić sobie pytania związane ze specyfiką stanowiska, na które poszukujemy kandydata: Czy szukamy osoby doświadczonej? Otwartej na zmiany? Dynamicznej? Czy wręcz odwrotnie? Jakie cechy osobowości danego kandydata będą decydujące? Na jakie kompetencje chcemy położyć główny nacisk? Kto jest nam w stanie pomóc w procesie tworzenia profilu odpowiedniego kandydata?

Firma to ludzie

Weryfikacja potrzeb

Określenie konkretnego profilu kandydata pod kątem kompetencji i doświadczenia, ale także z punktu widzenia dostosowania cech osobowościowych do wymagań konkretnej organizacji.

Dopasowanie do istniejącej struktury

Często zdarza się, że specyfika zadań danego działu lub całej organizacji wymaga doboru kandydatów nie tylko pod względem ich ścisłych kompetencji, ale także pod kątem weryfikacji takich cech, jak zdolności interpersonalne, umiejętność adaptacji do wymagań nowego środowiska, radzenie sobie z presją czasu itp.

HaeR² posiada odpowiednie narzędzia rekrutacyjne, które pozwolą na pełną weryfikację omawianych cech u przyszłych kandydatów.

Szeregowi pracownicy jednostki HaeR2

Dla szeregowych pracowników, pojawienie się nowych osób w zespole może być stresujące. Dlatego odpowiednie dopasowanie nowych członków zespołu pod względem ich kompetencji oraz cech osobowości sprawia, że okres adaptacji i wzajemnej akceptacji jest znacznie krótszy. Pracownicy odbierają nowych członków zespołu bardziej pozytywnie, co ma ogromny wpływ na atmosferę w pracy i wydajność.

Kierownik zespołu HaeR

Kierownicy zespołów mają pewność, że nowe osoby będą stanowiły odpowiednie wsparcie merytoryczne. Dodatkowo, znacznej redukcji ulega ryzyko wystąpienia długotrwałej adaptacji do wymogów, procedur i zwyczajów obowiązujących wśród obecnie zatrudnionych pracowników.

Kierownicy i pracownik HR - HaeR

Pracownicy HR, kierownicy HR, jak również kierownicy jednostek mają pewność, że osoby pozyskane do pracy będą efektywnie wspierać rozwój organizacji i tworzyć rzeczywistą wartość dodaną.

Rozwiązania HaeR²

HaeR2 System

Stosowana przez nas autorska metoda rekrutacji pracowników, pozwala dokonać precyzyjnej oceny profilu pracownika w kontekście potrzeb i oczekiwań jego przyszłego pracodawcy.

Outsource usług HR - HaeR2

Platforma HaeR² umożliwia ewidencję kluczowych kompetencji pracowników i prezentowanie ich w odniesieniu do oczekiwanych potrzeb procesu rekrutacyjnego.

Porozmawiajmy!

Dobór odpowiedniego personelu stanowi ogromne wyzwanie, dlatego warto powierzyć ten proces ekspertom, którzy mieli okazję przeprowadzić wiele udanych rekrutacji.

Zadzwonimy do Ciebie

Mój numer telefonu to:
+48
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez
Erkwadrat sp. o.o. mojego numeru telefonu
wyłącznie na potrzeby kontaktu ze mną.

Napisz do nas

Wiadomość:
Email zwrotny:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez
Erkwadrat sp. o.o. mojego adresu email
wyłącznie na potrzeby kontaktu ze mną.

Najnowsze informacje na temat określania profili kandydatów

Narzędzia managera

maj 7th, 2018|

Nie ulega wątpliwości, że podstawowym i najbardziej skutecznym narzędziem pracy każdego managera jest bezpośrednia, otwarta i systematyczna komunikacja ze [...]